Parimate tõuomadustega lihaveise aretamiseks on vaja töötahet, kirge ja aega.

Aberdiin anguse tõugu lihaveis on lihunike, kokkade ja koduperenaiste poolt armastatuim veisetõug. Ka meie Vilsi Anguse farmis armastame just neid lihaveiseid. Parimate tõuomadustega lihaveiste aretamine on meie südameasi ning peame oluliseks oma lihaveisekarjale meeldivate elutingimuste loomist.

Milline on anguse lihaveis?

Aberdiin anguse lihaveis (ab tõug) on nudi ehk ilma sarvedeta veis. Ab tõu esindajad on südamliku iseloomuga ja rahulikud. Nad on toidu suhtes leplikud, tugeva tervisega ja sobivate elutingimuste puhul pikaealised. Anguse lihaveise ammed võivad kaaluda ligikaudu pool tonni ja veel rohkemgi. Ab tõugu veisel on massiivne turjaosa ja ümar tagaosa ning pikad jalad. Aberdiin anguse lihaveis sobib kõige erinevamatesse kliima- ja keskkonnatingimustesse. Ab tõugu lihaveiste kasvatamine on tulus, sest kvaliteetne veiseliha saadakse minimaalsete kulutustega.

Anguse veiseliha on kvaliteetne

Ab tõugu on kerge pidada, kuna küpseks saab ta varakult ning on seejuures väga kvaliteetse lihaga. Ka tema tailiha, rasva ja luude suhe on suurepärane, kuna veis toitub terve elu jooksul naturaalsest toidust, enamasti karjamaarohust. See tähendab, et liha on tervislik ja naturaalne toiduvalik. Küpsetamine toob lihaveise marmorjas lihaskoes esile õrnuse, mahlakuse ja tervikliku maitse. Veiseliha kvaliteedi määrab lihaveise vanus, toiduratsioon ja looma elutingimused. Seetõttu püüame Vilsi Anguse veisefarmis veisekarjale luua ideaalilähedased elutingimused.

Vilsi Anguse lihaveised kuuluvad parimate sekka

Meie missiooniks on pakkuda maailmatasemel lihaveiseid ja lihaveise geneetilist materjali kodumaisele ja välisturgudele.  Just selle saavutamiseks oleme alates 2012. aastast end veisekasvatuse alal pidevalt täiendanud ja veiste aretuseks parimat geneetikat kogunud. Teeme iga päev tööd selle nimel, et veisekasvatus oleks järjest populaarsem ja paremal tasemel nii Eestis kui ka terves maailmas!

Lepi meie loomade ja farmiga tutvumiseks aeg kokku siin!