Tutvuge aberdiin-anguse lihaveistega Vilsi Anguse aretusfarmis!

Vilsi Anguse farm sai alguse 2012. aastal, kui soetasime endale esimesed 17 tõupuhast lehmvasikat Aberdeen Top Genetics OÜ-st. Hindame väga koos suurepärase tõumaterjaliga Rünno Marmorilt kaasa saadud õpetussõnu ja häid nippe. Veisekasvatusega alustamise hetkest alates oleme pannud väga suurt rõhku aretusele. Ülioluliseks peame loomade heaolu ja tingimusi. Mida rohkem loomi seda vähem tähelepanu jagub igale üksikule loomale. Sellegipoolest, nüüdseks juba 80 pealises ammekarjas, eraldame alati vastpoeginud ammed koos vasika või vasikatega eraldi aeda, et tekiks parem side ja oleks vähem stressi. Väga suurt tähelepanu pöörame aeglasele ja stressivabale võõrutusele. Heaolust vähemoluline ei ole loomulikult ka kvaliteetne sööt, vesi, mineraalid ja alati värske karjamaa. Kasutame portsjonkarjatamist tagamaks iga 3-4 päeva tagant värske söögilaua loomadele :) See eeldab suurt planeerimist ja palju karjaaiakilomeetreid. Tulemus on hea side loomadega ja paremad juurdekasvud väiksematel hektaritel.
2019 aasta kevadel valiti Vilsi Angus 2018 aasta parimaks lihaveisefarmiks. Suur tunnustus algajatele - kelleks me ennast jätkuvalt veel peame.
2019 aastal tunnustati meid ka Parima Mahetootja 2019 tiitliga. Täname tunnustuse eest ja jätkame samas vaimus :)
2022 aastal valmis meie farmis ka väike tutvustav video.  Samuti kasutati meie farmi näitena ka lihaveiste talvisest söötmisest tehtud videos.
Suur tänu Mahepõllumajanduse Koostöökogule!

Ootame uusi ja ka juba kogenud lihaveisekasvatajaid

Kui otsite enda karja täienduseks uut tõumaterjali või soovite alustada lihaveisekasvatusega, siis meie farmi jõudes olete õiges kohas! Vilsi Anguse farm töötab täies mahus mahepõllumajanduse reegleid järgides. See tähendab, et me ei kasuta oma maadel  ei mürkkemikaale ega kunstväetisi. Samuti ei kasuta me lisasööta. Meie loomad kasvavad ainult puhtal rohumaasöödal. Omame ka vastavat mahetunnustust.

Olete alati oodatud külaline meie farmi!